بک اند سئو

[breadcrumb]

فهرست عناوین
جدیدترین مقالات
خدمات بک اند سئو

سئو کردن و بهینه سازی url

یکی از عناصر مهم یک صفحه سئو شده، بهینه سازی url یا ساخت یک آدرس برگه بهینه است. بهینه سازی url در کمک به خزنده های گوگل نقش بسیار مهم و اساسی دارند. همین کار به بهبود درک موتورهای جستجو گوگل از صفحات ما بسیار کمک میکند. هدف ما در بک اند سئو هم از ساخت یک url بهینه کمک به درک بهتر الگوریتم های گوگل از صفحه سایت است که قصد داریم در این مقاله به این موضوع بپردازیم.

بهینه سازی url چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از مهمترین نکات در سئو سایت، بهینه سازی url صفحه می باشد. به عنوان مثال هنگامی که ما یک صفحه ای را می سازیم و آن را منتشر می کنیم، این صفحه، حاوی یک آدرس یکتا خواهد بود. این آدرس نشان دهنده صفحه ما در سطح اینترنت خواهد شد.

url باید به نحوی ساختاربندی شود که درک آن برای موتور جستجو گوگل به بهترین شکل ممکن باشد. اگر url شما بهینه باشد، و قوانین گوگل در آن رعایت شده باشد گوگل ساختار صفحه شما را بهتر درک می کند و قطعا رتبه بهتری به صفحه شما می دهد.

در این مقاله آموزشی بک اند سئو قصد دارید نکات بهینه سازی url را به طور کامل مطرح کند تا شما با رعایت این نکات بهترین نتیجه را از گوگل دریافت نمایید. همچنین یک الگوریتم استاندارد را برای بهینه سازی سازختار آدرس دهی صفحات سایت را نیز ذکر خواهیم کرد زیرا این الگوریتم بهترین استاندارد ممکن برای یک url خواهد بود.

چه نکاتی را در بهینه سازی url رعایت کنیم؟

بهینه سازی url

بهینه کردن url باتوجه به اینکه اهمیت زیادی برای گوگل دارد، در نتیجه رعایت این نکاتی که به صورت تیتروار ذکر شده بسیار مهم خواهد بود و رعایت آن تا حد امکان ضروری است. یکی از فاکتورهای مهم در سئو سایت، سئوی محتوادر یک صفحه از سایت است.

١- تا حد امکان url شما انگلیسی و معنا دارد باشد:

قطعا می دانید که زبان اصلی گوگل زبان انگلیسی است و حروف انگلیسی را بهتر درک می کند اما این را میدانید که گوگل در چند سال اخیر هوشمندتر شده است و با سایر زبان های دنیا هم آشنای دارد و از نظر Semantic یا همان معنای گوگل می تواند ماهیت صفحات را تشخیص دهد ولی اگر زبان انگلیسی باشد گوگل بهتر و راحتر میتواند یفمهد و احتمال سریع ایندکس شدن صفحه سایت ما بسیار بالا خواهد بود در نتیجه انگلیسی و معنادار بودن url یکی از نکات مهم در بهینه سازی url صفحات سایت است.

٢- استفاده از حروف کوچک:

هرگز از حروف بزرگ انگلیسی برای آدرس دهی صفحات سایت خود استفاده نکنید، به این علت که گوگل تفاوت بین حروف بزرگ و کوچک در الگوریتم های خود قائل می شود و آنها را درک می کند در نتیجه استفاده از حروف بزرگ برای url ها توصیه نمی شود. چرا نباید این کار کنیم؟ به این دلیل که الگوریتم های گوگل ارزش بیشتری به حروف کوچک میدهد و قابل فهم تر است یعنی اگر از حروف بزرگ استفاده کنیم دلیل بر اشتباه یا جریمه شدن نیست بلکه بهتر است که از حروف کوچک استفاده کنیم.

٣- عدم استفاده از حروف اضافه:

برای زیباتر شدن و خواناتر شدن url از به کاربردن حروف اضافه در url خودداری کنید.

٤- عدم استفاده از کاراکترهای ممنوعه:

به هیچ عنوان از کاراکترهای غیرمجاز استفاده نکنید. این کار بر خلاف استانداردهای گوگل است و اصلا مناسب نیست و امکان جریمه شدن توسط گوگل بسیار بالا است به خاطر اینکه در مستندات گوگل آمده که استفاده از این کاراکترها ممنوع است و به هیچ عنوان نباید استفاده کنید.

5- کوتاه باشد:

سعی کنید از استفاده کردن url های طولانی خودداری کنید. حداکثر تا ٨ کاراکتر برای یک آدرس باید استفاده شود که استاندارد مناسبی برای url است. طبق توصیه های سایت بک لینکو که در مقالات خود نوشته است رعایت اینکه از url کوتاه استفاده کنید خیلی ضروری است.

الگوریتم استاندارد url

برای اینکه یک url بهینه داشته باشیم، لازم است در ساخت و بهینه سازی url ها یک الگوریتم مناسب و یکتا برای آدرس صفحات سایت به کار ببریم.

در این قسمت یک شکل صحیح از آدرس دهی را یاد میگیریم  که این صفحه مربوط به خدمات سئو در اصفهان است که این الگوریتم بدین صورت است که:

صفحه مربوط به سئو در اصفهان در بک اند سئو

سئو در اصفهان

ابتدا https یا همان پروتکل امنیتی که اولین نکته مهم در امینت سایت است باید رعایت شود

بعد دامنه سایت است که باید در ساختار باشد تا اینجا ساختار آدرس اصلی سایت ما مطرح است یعد از آن با یک اسلش آدرس را جدا میکنیم و صفحه ی که مد نظر ما هست را می نویسیم به عنوان مثال سئو سایت مجدد آدرس را با یک اسلش جدا می کنیم و اگر زیر صفحه ی داشتنه باشد را می نویسیم تا به شکلی که در بالا بای شما مثال زده ایم آدرس شکل بگیرد در نتیجه این استاندارد یکتا برای url صفحات سایت خواهد بود که از این پس پیشنهاد می شود که آدرس دهی صفحات سایت خود را به این شکل ساختار دهی کنید.

در این مقاله ما سعی کردیم که بهترین نکاتی که برای شما عزیزان کاربردی و مهم باشد را مطرح کردیم امیدوارم از این آموزش بهینه سازی url که در این مقاله آمده است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. منتظر نظرات شما کاربران عزیز در سایت تخصصی بک اند سئو هستیم.

منبع: https://backlinko.com/hub/seo/urls

https://moz.com/learn/seo/url

5/5 - (3 امتیاز)

در اینستاگرام

ما را دنبال کنید

در توییتر

ما را دنبال کنید

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی

من پیمان تنگستانی حدود 4 سال بود که در حوزه طراحی سایت فعالیت می کردم اما با گذشت زمان، به حوزه سئو و بهینه سازی سایت بسیار علاقه مند شدم و تقریبا 2 سال است که شبانه روز با سئو زندگی می کنم.