بک اند سئو

[breadcrumb]

فهرست عناوین
جدیدترین مقالات
خدمات بک اند سئو

اصول تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی

خب در ابتدا باید بپردازیم به تعریف اصول تولید محتوا و  دوم اینکه چگونه یک محتوای عالی برای وبسایت خود تولید بکنیم؟ در این مقاله آموزشی از بک اند سئو قصد درایم با اصول و قواعد تولید محتوا آشنا شویم تا بهترین محتوا را برای سایت خود تولید بکنیم و یا اگر سفارش تولید محتوا برای پروژه های خود داریم آن را به بهترین شکل ممکن برای کارفرما انجام دهیم.

اما با این نظریه اگر بخواهیم جلو بریم این واقعیت  وجود دارد که کلمات و نحوه چیدمان آنها به هم می تواند بسیار شخصی باشد. به عنوان مثال، یک مقاله شامل اصطلاحات تخصصی، در یک حوزه خاص باشد که ممکن است نظر برخی از کاربران عالی باشد، ولی برخی دیگر ممکن است احساس کنند که موضوع اصلا جالب نیست. اکنون ما در این مقاله پنج تا از اصول تولید محتوا اشاره می کنیم که ممکن است این اصول به درد شما برای تولید محتوای سایت خودتان و یا در شبکه های اجتماعی به درد بخورد.

اصول تولید محتوا - بک اند سئو

انواع مختلف تولید محتوا

محتوا مهم ترین عنصر دیجیتال مارکتینگ در سئو است که امروزه بسیار در بین کارفرمایان و کارشناسان پرطرفدار و مطرح شده است چراکه لازمه معرفی کردن هر محصول و خدماتی که بخواهیم عملیات سئو را شروع کنیم برپایه تولید محتوا است و اگر بدون محتوا هر کسب و کاری قصد پیشرفت را داشته باشد قطعا شکست خواهد خورد. حال اگر بیشتر دوست دارید در مورد سئو چیست؟! بدانید باید حتما مقالات مرتبط در سایت بک اند سئو را بخوانید که رایج ترین انواع تولید محتوا:

  • محتوای متنی یا وبلاگی
  • محتوای ویدیویی
  • محتوای تصویری یا اینفوگرافیک

 پنج اصول تولید محتوا

پنج اصل اساسی پشت محتوای با کیفیت وجود دارد. تجربه هرکس متفاوت است، اما من بر این باورم که در برخی از موارد اصول اساسی در مورد تولید محتوا برای سایت وجود دارد که همیشه ثابت خواهند ماند که ما در بک اند سئو سئو محتوا را ارائه کرده ایم تا این امکان را برای شما فراهم کرده باشیم و از این اصول ذکر شده را برای شما بیان کرده ایم. این اصول تولید محتوا بر مبنایی کلی در بستر وب هستند که عبارتنداز:

  • ارزش
  • دقت
  • نوشتن برای خواننده نهایی
  • منحصر به فرد بودن
  • بهینه سازی

ارزش در تولید محتوا

قبل از هر چیز، هر آنچه که شما برای مخاطب خود تولید می کنید باید یک نقشه محتوای برای مقاله سایت خود داشته باشید که بتوانید مخاطبانتان را جذب مقاله تان کنید. یکی از مهم ترین نکات در اصول تولید محتوا، ارزش در تولید محتوا است که برای مخاطب جذابیت خواندن داشته باشد زیرا آنها به دنبال چیزی هستند که نیازشان را برطرف کنند.

دقت در اصول تولید محتوا

گاهی اوقات، زمانیکه شما دست بر نوشتن یک محتوا می کنید در اواسط محتوا نوع گفتارتان فراموش می شود زیرا شما در بطن کار قرار گرفته اید و اصول و نکات گفتاری فراموش شده ولی شما باید یک نوت داشته باشید که در حین محتوا به این نوت نگاه کنید تا اصول تولید محتوا از یادتان نرودو زمانیکه شما یک محتوا تولید میکنید باید با تمام دقت محتوا را بنویسید و درد کاربر را رفع کنید.

نوشتن برای مخاطب هدف

اگر شما در حال نوشتن یک محتوا برای یک محصول یا خدمات از صفحه از سایت تان هستید خب باید ابتدا بازار هدف خود را شناسایی کرده باشید یعنی اگر شما میخواهید برای مشاوره دادن تولید محتوا کنید خب باید تمام جوانب موضوع تان را در نظر بگیرید اگر شما مشاوره سئو می دهید خب بهتر است قبل از هر کاری مارکت ریسرچ بزنید که مخاطبان شما دقیقا به دنبال چه چیزی هستند و آن موقع برای خدمات خود محتوا تولید کنید تا بهترین نتیجه را کاربرانتان بگیرند.

نتیجه گیری

آنچه ما در بک اند سئو سعی کردیم نکاتی را برای شما بیان کنیم که واقعاً برداشت شخصی من از آنچه که یک محتوا چگونه خوب باشد، نوشته شود. ایجاد محتوای متنی می تواند یک کار پیچیده باشد و همه ما این را میدانیم و اجرای اصول تولید محتوا گاهی اوقات مشکلاتی را به همراه دارد. با این حال، اجرای این نکات اصول تولید محتوا می تواند به بیشتر دیده شدن شما در گوگل بین رقبا کمک کند و راهی برای رفع نیاز کاربران و افزایش بازدید مقالات سایت شما باشد.

5/5 - (3 امتیاز)

در اینستاگرام

ما را دنبال کنید

در توییتر

ما را دنبال کنید

پیمان تنگستانی
پیمان تنگستانی

من پیمان تنگستانی حدود 4 سال بود که در حوزه طراحی سایت فعالیت می کردم اما با گذشت زمان، به حوزه سئو و بهینه سازی سایت بسیار علاقه مند شدم و تقریبا 2 سال است که شبانه روز با سئو زندگی می کنم.